www.zs2.bialystok.pl |
24 kwietnia 2025 r. Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
|
|
![]()
Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia uczniów w nauce w roku szkolnym 2011/2012, za który przyznaje się stypendium, należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku w terminie do dnia 20 lipca 2012 r., na formularzu określonym uchwałą Sejmiku Województwa Podlaskiego. Szczegóły dotyczące zasad udzielania stypendiów oraz wnioski znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku w dziale Edukacja www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/stypendia ![]()
23 maja 2012 roku na stadionie MOSiR w Białymstoku w Igrzyskach Miasta Białegostoku I miejsce w skoku wzwyż wywalczyła Karolina Łupińska, uczennica klasy VIa. Tydzień później, 30 maja, zdobyła IV miejsce w finale wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uczennicą opiekuje się p. Marzanna Nos.
![]()
16.05.2012 r. uczniowie klasy IV, V i VI wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Można tam zobaczyć ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Uczniowie grali na laserowej harfie, mogli też sprawdzić, czy wygodniej leży się na piłkach, czy na gwoździach. Następnie pełni wrażeń udali się na obiad na Zamek Królewski, a następnie do kina 5D.
![]()
Mając na uwadze konieczność stałego przypominania o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, 15 maja uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole święto przyrody i ekologii − Dzień Polskiej Niezapominajki.
Uczestniczyliśmy w apelu, przypominającym o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody. Obejrzeliśmy humorystyczną inscenizację w wykonaniu dzieci klasy II i klasy ″0″, uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy ekologicznej, wysłuchaliśmy także wierszy i piosenek o tematyce przyrodniczej, prezentowanych przez uczniów poszczególnych klas. Przedstawiciele klasy IV wspólnie z Wicedyrektor Szkoły Panią Jolantą Szydłowską posadzili kwiatki na szkolnych rabatkach. Uczniowie gimnazjum udekorowali naszą szkołę plakatami o treści przyrodniczej oraz zadbali o ″pocztę niezapominajkową″, by każdy chętny mógł za jej pośrednictwem przekazać kartkę pamięci. Uczniowie uczestniczący w konkursie ″Żyj zdrowo i kolorowo″, organizowanym przez wychowawców świetlicy szkolnej, otrzymali dyplomy i nagrody.
Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony w naszej szkole był okazją do zachęcania i tych młodszych, i starszych uczniów do poznawania pięknej przyrody naszego kraju i dbania o nią.
![]()
Dnia 27.04.2012 r. uczniowie klasy III i V wraz z wychowawczyniami p. Chilińską
i p. Szarejko przygotowali uroczystą akademię z okazji wiatowego Dnia Ziemi.
Uroczystość rozpoczęła się od inscenizacji ″Ziemia woła S.O.S.″, która miała na celu przypomnieć uczniom, jakie mogą być skutki bezmyślnego zaśmiecania środowiska. Inscenizację przygotowała klasa III. Następnie klasa V przedstawiła krótką, śmieszną scenkę ″Wiosenny spacerek Kacperka″.
![]()
Podczas Dnia Wiosny 21.03.2012 r. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany konkurs ″Mam Talent″. Nikt by się nie spodziewał, że mamy w szkole aż tyle młodych talentów. Młodzież dała nam naprawdę świetny pokaz: śpiewała, tańczyła, rysowała, a nawet grała na flecie i gitarze. Wszyscy byli naprawdę cudowni, jednak zwycięzca może być tylko jeden.
I tak oto na III miejscu znalazła się klasa IIB za wspaniałą grę na gitarze, na II miejscu Joanna Słowicka z klasy IV za ekscytujący taniec, a I miejsce rewelacyjnie wytańczyła Karolina Sadowska z klasy IB. W trakcie przerwy w konkursie odbył się pokaz mody, w którym zarówno podstawówka, jak i gimnazjum przedstawiły nam piękne, ręcznie wykonane stroje. Na pewno wszyscy na długo zapamiętamy ten dzień.
![]() 8 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel przygotowały uczennice klas IA i IB pod opieką p. Katarzyny Radziwonowskiej. Dekoracje wykonały p. Dorota Borowska i p. Monika Markiewicz−Trosko. Po części artystycznej Dyrektor Szkoły Pani Anna Dec wręczyła dyplomy zwycięzcom
w konkursie ″Pisanki wielkanocne″. Oto lista nagrodzonych: I m. − Sabina Duchnowska kl. IB II m. − Kamila Michalis kl. IA III m. − Maciel Lul kl. IA i Bartosz Lewkowicz kl. IB Gratulujemy!
![]()
Trudno dziś stwierdzić, czy planując budowę szkoły podstawowej Jerzy Lubomirski przewidywał, iż jego idea przetrwa 100 lat dając możliwość społecznego awansu tysiącom młodych mieszkańców Białegostoku. W każdym razie położona w spokojnej dzielnicy domów jednorodzinnych placówka przy ul. Gdańskiej po dziś dzień spełnia integracyjną rolę dla tutejszego środowiska. Przygotowanie np. rocznicowej wystawy ukazującej jej życie i historię nie byłoby z pewnością możliwe bez ″odgrzebania ″ przez niektórych absolwentów starych fotografii z zajęć i wycieczek. Chwała więc temu, komu przyszedł do głowy ten niezwykły pomysł i nie ugiął się przed trudami jego realizacji. Czekamy na więcej.
Z drugiej strony interesująca była wystawa dzieci ze swoimi ulubionymi zwierzętami. Jeszcze skromna, ale w przyszłości z pewnością się rozrośnie. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. A. Mickiewicza (bo taką obecnie nazwę nosi placówka) starają się wspierać białostockie schronisko dla zwierząt.
Nowe elewacje nie zaszkodziły na szczęście nobliwemu wyglądowi budynku. Chciałoby się podpowiedzieć oświatowym władzom miasta, aby realizując kolejne etapy modernizacji obiektu zachowały urok architektury z początków ubiegłego wieku, niezależnie od tego czy jest on zaliczany do jakiejś klasy zabytków. Ciągłość tradycji bywa bowiem często ważniejsza od doraźnych uwarunkowań ekonomicznych. Wydaje się to tym istotniejsze, że nowoczesność przekroczyła okalający szkołę płot, wspierając codzienne funkcje dydaktyczne. Duży teren pozwolił na zbudowanie placu zabaw, kortów tenisowych, tętniącego życiem boiska do piłki ze sztuczną nawierzchnią, a nawet górki dla saneczkarzy.
Sport zajmuje w życiu szkoły poczesną rolę, o czym świadczą nie tylko rzędy pucharów w gablotach. Ciekawą inicjatywą wykazał się nauczyciel wychowania fizycznego organizując kilka spotkań uczniów ze znanymi sportowcami.
Wśród zajęć pozalekcyjnych na uwagę zasługuje m. in. działalność białostockiego klubu JKA karate Kyokai Kuroi Tora (Stowarzyszenie Czarnego Tygrysa), do którego uczęszcza kilkunastu uczniów, a zajęcia prowadzone są w przyszkolnej sali gimnastycznej. Dzieci w różnym wieku ćwiczą dwie odmiany sportów walki: wspomniane JKA karate i Goju-ryu.
Jedną z form mobilizacji do treningów są zawody będące emocjonującym przeżyciem dla dzieci i rodziców. Poniżej prezentujemy kilka migawek z pierwszej takiej rywalizacji zorganizowanej przez klub.
Niektórzy z uczestników jak zdobywca brązowego medalu Wojciech Tarasiewicz to już absolwenci szkoły. Inni mają na sportowym koncie znaczące osiągnięcia. Joanna Galik to medalistka zawodów ogólnokrajowych, a Urszula Gilewska startowała w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w Holandii.
W klubie, jak w życiu szkoły, elementy tradycji ocierają się o współczesność. Kultywowany bowiem na zajęciach japoński rytuał nie stanowi przeszkody (zwłaszcza dla chłopców), w wymianie w szatni uwag nt. gier komputerowych lub meczów piłkarskich.
W organizacji turnieju pomocy klubowi udzielił Urząd Marszałkowski, przykładający uwagę do pobudzania aktywności fizycznej młodych mieszkańców województwa podlaskiego.
![]() Dnia 4.04.2012 roku Publiczne Gimnazjum 29 Sportowe zorganizowało dla uczniów klas 6-tych Szkoły Podstawowej nr 34 w Białymstoku wycieczkę pod nazwą ″Zwiedzamy profesjonalne obiekty sportowe w mieście Białystok ″ , na których lekcje wychowania fizycznego odbywają uczniowie naszego gimnazjum. Udział w wycieczce wzięło ponad 60 uczniów wraz ze swoimi opiekunami. W rolę przewodników wcielili się nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Witold Mroziewski i Michał Laskowski.
Podziękowania dla Pani Dyrektor ZS nr 2 Anny Dec i Panu Dyrektorowi SP nr 34 Jerzemu Bołtuciowi za umożliwienie organizacji tej wycieczki
![]() W dniu 21 marca odbył się finałowy etap IV Turnieju Wiedzy o Zawodach. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I i III miejsce oraz 8 wyróżnień. I miejsce w Turnieju zdobyła uczennica klasy III B Iwona Tomaszewska, III miejsce Adam Gwoździej również uczeń klasy III B. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. ![]() Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza wybrało się w ramach promocji placówki do Przedszkola Samorządowego nr 23 ″Baśniowego″ oraz Przedszkola Samorządowego nr 12 ″Tęczowego″ ze spektaklem pt. ″Przygody królewny Hulajnóżki″. Przedstawienie bardzo spodobało się maluchom. Aktorzy otrzymali gromkie brawa, a przedszkolaki uściskały i wycałowały żabę Eulalię, lalkę, która grała w inscenizacji. Spotkania z dziećmi z okolicznych przedszkoli weszły od roku 2011 na stałe do programu koła teatralnego, więc nasi uczniowie z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnego, przygotowując następny scenariusz spektaklu.
![]() Strona akcji Film reklamowy akcji ![]() 17 lutego klasy VI A i V A wybrały się na kulig do zasypanej śniegiem Czarnej Białostockiej. Cztery zaprzęgi koni gnały poprzez piękne, ośnieżone pola i leśne drogi. Z sań niosły się doniosłe odgłosy naszych śmiechów i śpiewów. Po kuligu ogrzaliśmy się przy ognisku, zjedliśmy przepyszne kiełbaski. Nie obyło się bez bitwy na śnieżki.
![]() W naszej szkole odbywają się zajęcia sportowe przygotowujące do testu sprawnościowego, którego zdanie jest warunkiem rozpoczęcia nauki w gimnazjum sportowym w przyszłym roku szkolnym. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w każdą sobotę marca w godzinach 10.00 − 12.00. W godzinach tych mają również dyżur nauczyciele pozostałych przedmiotów, którzy z chęcią przedstawią rodzicom i naszym przyszłym uczniom ofertę gimnazjum. Szczegóły dotyczące rekrutacji na stronie http://nabor.pcss.pl/bialystok/
![]() Już po raz czwarty uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Turnieju Wiedzy o Zawodach. W tym roku jest to edycja ponadregionalna. W roku szkolnym 2011/2012 do turnieju zgłosiło się 422 uczniów z regionu. 20 osób zakwalifikowało się do eliminacji finałowych, w tym 11 osób to uczniowie naszej szkoły. Czekamy na finał i życzymy powodzenia. ![]() trzymaj formę ![]() 19 stycznia 2012 r., podczas uroczystego apelu podsumowującego pierwszy semestr nauki, Pani Dyrektor Anna Dec tradycyjnie już nagrodziła najlepszych uczniów i sportowców z Zespołu Szkół nr 2. Podobnie jak w latach ubiegłych, statuetki otrzymali również uczniowie ze 100-procentową frekwencją. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Oto lista nagrodzonych w tym roku uczniów: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza Klasa I
Klasa II
Klasa I A:
Klasa III A:
![]() Dnia 13.01.2012 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu kolęd i pastorałek "Powitajmy Maleńkiego " dla klas 0 − III. Organizatorem była świetlica szkolna.Nagrodzone dzieci: I miejsce: Kamila Pluszczewicz kl.I a II miejsce: Gabrysia Klimek, Aleksandra Mońko, Claudia Skreczko kl.I a III miejsce: Kamil Malewicki, Miłosz Michalski, Maksymilian Citko, Tomasz Kilian kl.I a wyróżnienia:
![]() W Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano konkurs plastyczny "Śladami bajek Adama Mickiewicza". Finał konkursu poprzedzony był inscenizacją utworów Adama Mickiewicza przygotowaną przez uczniów klasy III. Wyniki konkursu: Klasa I a
![]() Obecnie zwyczaj kolędowania zanika, zwłaszcza w dużych miastach. Na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie kultywuje się tradycję. Jednym z nich jest Zespół Szkół nr 2 w Białymstoku. Już od kilku lat, co roku, o podtrzymanie zwyczaju dbają nauczyciele. Dzieci przebierają się w starannie przygotowane stroje i chodzą po kolędzie. Przy tym śpiewają znane polskie kolędy i recytują krótkie rymowanki. W tym roku grupę kolędników przygotowały panie: Elżbieta Chmielnicka i Justyna Bartoszewicz. Dzieci z klasy I wraz z opiekunkami udały się 6 I 2012r. do kościoła Chrystusa Króla by zaprezentować się innym mieszkańcom i przypomnieć im o pięknej ludowej tradycji. Kultywowanie zwyczajów, kiedyś tak głęboko zakorzenionych w sercach naszych przodków, jest wyrazem dbałości naszej placówki o kulturę narodową.
![]()
![]()
Mikołajki w szkole to jeden z przyjemniejszych dni w roku szkolnym. Uczniowie uwielbiajš takie imprezy. Jest to czas, kiedy wszyscy mogą się zintegrować. Podczas tego typu przedsięwzięć w miłej atmosferze dzieci uczą się współpracy i chętnie uczestniczą
w zabawach − przekonuje opiekun ″Samorządziku ″, pani Justyna Bartoszewicz. Jak przebiegały mikołajki, czy pojawił się święty Mikołaj? Sprawdźcie w naszym fotoreportażu.
![]() Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się od przypięcia kotylionu każdemu uczniowi oraz nauczycielowi. 10 listopada cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym spotkaniu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru, następnie odśpiewano hymn narodowy. Sala w aurze jesiennej, w tle stojące brzozowe krzyże i tabliczki: rok 1772, 1793, 1795,1830, 1863, 1914 − porozrzucane w nieładzie liście, biała tkanina − symbol nadziei, snuje się niczym pajęczyna. Nad głowami, napis ″11 LISTOPADA″. Wokół stoją uczniowie ubrani na czarno. W atmosferze smutku i melancholii przypominają ważne wydarzenia z dziejów Polski −mówią o rozbiorach, powstaniach i roku 1918. Nastrój przygnębienia przerywają piosenki: ″Gdy naród do boju″, ″Rota″, ″Piechota″, ″Pierwsza brygada″, ″Wojenka″, ″Przybyli ułani.. ″, ″Rozkwitały pąki białych róż″. Pani Dyrektor podziękowała organizatorom oraz chórowi szkolnemu pod opieką pani Liliany Czyżewskiej, podziękowania padły także w stronę pana Marka Orciucha, który jest opiekunem pocztu szkolnego.
![]()
2 października 2011 r. uczennice klasy VI − Zuzanna Markowicz, Paulina Jakubowska i Dominika Laszczkowska, wzięły udział w Olimpiadzie Mlecznej. Olimpiada organizowana była w ramach programu ″Mleko z klasą″ i miała formę minizawodów pływackich. Dziewczyny walczyły w następujących konkurencjach: tor przeszkód, rzut za trzy i sztafeta 3x25 m. Po konkursie każdy uczestnik otrzymał okolicznościowe koszulki, kubek i inne gadżety promujące program ″Mleko z klasą″.
![]() ![]()
18 listopada 2011 roku w naszej szkole narodziła się nowa tradycja. Tego dnia w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbyła się
I edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza. Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 28 artystów ze szkół gimnazjalnych.
Recytatorzy prezentowali bogaty dorobek naszego wieszcza narodowego. Wszystkim młodym uczestnikom przypatrywało się jury, w skład którego weszły osoby z
bardzo bogatym doświadczeniem. Dziękujemy więc Pani Antoninie Sokołowskiej, Pani Urszuli Chomik − Kraszewskiej, Pani Mirosłwie Łukszy i Panu doktorowi Wojciechowi Wądołowskiemu za wszelkš pomoc. Po obradach komisja przyznała I miejsce Justynie Pietrewicz, uczennicy Publicznego Gimnazjum nr 20 w Białymstoku, w wykonaniu której usłyszeliśmy utwór ″Burza″. II miejsce zajęła Kamila Golc z Publicznego Gimnazjum nr 8. Jury doceniło niezwykłą ekspresję zaprezentowanego fragmentu ″Pana Tadeusza″, a III miejsce przypadło Jędrzejowi Bani z Publicznego Gimnazjum nr 19 Sportowego za interpretację ″Reduty Ordona″.Wyróżnienia otrzymali: Adam Suprunowicz z Publicznego Gimnazjum nr 3 oraz Monika Suchowierska z Publicznego Gimnazjum nr 30.
![]() ![]()
3 listopada 2011r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia klasy I. Najmłodsi zaprezentowali się wspaniale na pierwszym szkolnym występie.
Pokazali zebranym, iż są gotowi do tego, by rzetelnie wypełniać szkolne obowiązki, być dobrym kolegš, kochać Ojczyznę. Panie dyrektorki w obecności
rodziców, nauczycieli pasowały na uczniów dwudziestu trzech żółtodziobów, którzy zostali serdecznie powitani przez swoich starszych kolegów i włączeni do
braci uczniowskiej w Zespole Szkół nr 2. Były życzenia, upominki, dyplomy, pamiątkowe birety i zdjęcia oraz pyszne ciasteczka.
![]() Miło nam poinformować, że dnia 6.11.2011r w Przeźmierowie koło Poznania odbyły się
Mistrzostwa Polski Karate,
a tam sukcesy odnosiły uczennice klasy V A naszej szkoły: Joanna Galik zdobyła brązowy medal w konkurencji kumite w kategorii wiekowej dziewcząt od 11 do 12 lat. Trenerem naszych uczennic jest p. Cezary Furmaniak. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z w/w imprezy. ![]() ![]() ″Szkolna siostra, szkolny brat″ Kiedy ma się 7 lat chce się poznawać świat, osišgać sukcesy. Chce się być zauważonym,
docenionym, kochanym. Czy wobec tego możliwe jest spełnienie
tych wszystkich dziecięcych oczekiwań w 23 osobowej klasie?
Uznaliśmy, że spróbujemy im pomóc! Jest nas szesnaścioro, jako uczniowie klas trzecich PG - 29 mamy za sobą wiele przemyśleń, doświadczeń,
którymi moglibyśmy się podzielić z młodszymi kolegami którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Sięgając pamięcią w przeszłość, snując nić wspomnień,
stwierdziliśmy, że wielu z nas marzyło, by mieć starsze rodzeństwo, które stanie w obronie, pomoże , doradzi
Dlaczego by nie stworzyć szkolnej rodziny, w której starsza szkolna siostra, czy też brat wprowadzi w przyjazny szkolny świat, tych którzy dopiero
stawiają w szkole pierwsze kroki.
Sam patron naszej szkoły ″ podsunął nam myśl ″, jak rozwiązać dostrzeżony przez nas problem!... ″ Razem młodzi przyjaciele!
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele;
″
A my jako młodzi obywatele poczuliśmy się odpowiedzialni, za tych którzy weszli do społeczności szkolnej. Postanowiliśmy im w miarę możliwości pomagać.
Mamy zapał i nadzieję, że zrealizujemy razem nasz szkolny projekt do końca. Opiekunami projektu są: pani Justyna Bartoszewicz, pani Izabela Kardasz,
pani Joanna Seweryn.
![]() W listopadzie klasa szósta oraz uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży pt. ″Religie Podlasia″.
Spotkania odbywały się w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Warsztaty miały na celu przekazanie dzieciom informacji dotyczšcych religii,
których przedstawiciele mieszkają na Podlasiu − kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, augsbursko-ewangelickiego, a także judaizmu i islamu.
Wiedzę tę przekazano w bardzo interesujšcy sposób. Najpierw uczniowie obejrzeli 5 krótkich filmów, w których duchowni bšdź duchowi liderzy opowiadają
o swojej religii, a także o codziennych i świątecznych obowiązkach. Prezentację wzbogacono o gry i zabawy, pozwalające jeszcze lepiej poznać wyznania
religijne Podlasia, były to m.in. ″Tajemnicza skrzynia″ czy ″Co jest w szafie?″. Jednak największym uznaniem dzieci cieszyło się układanie puzzli
przedstawiających wybrane świštynie Podlasia.
![]() W dniach 7.10. − 26.10.2011r na sztucznym boisku przy ZS nr 2 przy ul. Gdańskiej 23/1 odbyły się Igrzyska miasta Białegostoku w piłce nożnej
chłopców i dziewcząt. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba szkół (30 szkół w kategorii chłopców i 14 szkół w kategorii dziewcząt). Rozegrano ogółem 100
spotkań piłkarskich .Ogółem wzięło udział ponad 500 uczestników.
Na zakończenie imprezy organizator czyli SZS w Białymstoku ufundował nagrody dla czterech najlepszych zespołów
w poszczególnych kategoriach. Nagrody wręczali: Dyrektor ZS nr 2 p. Anna Dec oraz kierownik grupy centralnej SZS p. Piotr Bielecki. Nad organizacją i sprawnym sędziowaniem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego PG 29 Sportowego : Witold Mroziewski, Marek Dziejma, Michał Laskowski
![]() ![]() Dnia 14 października, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tego święta uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali zabawną inscenizację, zakończoną quizem dla nauczycieli. Była to również okazja do nagrodzenia przez panią dyrektor Annę Dec wyróżniających się nauczycieli oraz innych pracowników szkoły.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
![]() We wrześniu odbyły się wybory do Samorządziku Uczniowskiego klas I-III,
którego opiekunem jest pani Justyna Bartoszewicz. W skład rady programowej Samorządziku Uczniowskiego wchodzą:
I szkolny spis zwierząt - TRWAAAAAAAA! Samorządzik Uczniowski wspólnie z Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkół nr 2
przeprowadził I Szkolny Spis Zwierząt. Już wkrótce dowiemy się, jak wiele
naszych kolegów i koleżanek ma własne zwierzęta, które zwierzęta cieszą się największą
popularności. Rachmistrzowie skrupulatnie wszystko policzą!
W szkolnej galerii będzie można zamieścić zdjęcia waszych pupili.
![]()
![]() Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza informuje, że
w dniu 28 listopada 2011 r. odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 95-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 3
. Uroczyste obchody uświetni obecność przedstawicieli władz kościelnych i świeckich, zaprzyjaźnionych dyrektorów szkół oraz innych szacownych gości.
![]() ![]() Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w Międzynarodowym Marszu
Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Nasza młodzież z pocztem sztandarowym pod opieką
nauczycieli: p. J. Seweryn, p. A. Białobokiej i p. Marka Orciucha, przeszła ulicami Białegostoku
spod Pomnika Katyńskiego do kościoła pod wezwaniem Ducha świętego. Tam została odprawiona Msza święta. Przy tej świštyni znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka, zawierajšcy urny z prochami zesłańców na nieludzkšąziemię. To jedyny tego typu pomnik na świecie.
Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru to ważna uroczystość przypominająca o tragicznych losach mieszkańców wschodnich Kresów II Rzeczypospolitej, wywożonych w latach II wojny
światowej w głąb Związku Radzieckiego. Tysiące z nich, w tym kobiety, dzieci, młodzież,
nigdy nie wróciły z zesłania. W tym roku w sposób szczególny upamiętniono 70. rocznicę ostatniej
z czterech wielkich wywózek z maja-czerwca 1941 roku. Marsz Pamięci Polskiego Sybiru to ważna lekcja żywej historii.
![]() Wracamy do szkoły!
1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Pani Dyrektor przywitała wszystkich, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych.
Przed nami cały rok wytężonej pracy, więc życzymy wytrwałości i sukcesów w nauce!
Warto wspomnieć, że 1 września nasz uczennica Beata Sadowska podczas uroczystej wojewódzkiej i miejskiej inauguracji roku szkolnego 2011/2012 otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Białegostoku medal Diligentiae, przyznawany uczniom za pilność i mądrą postawę. Serdecznie gratulujemy!
|