www.zs2.bialystok.pl |
24 kwietnia 2025 r. Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
|
|
Zakończenie roku szkolnego Żegnaj, szkoło! 22 czerwca w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego 2010/2011. W tym uroczystym dniu spotkali się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz rodzice. Szóstoklasiści i kabaret gimnazjalny zaprezentowali część artystycznš oraz podziękowali w imieniu absolwentów placówki za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Następnie zgodnie z tradycją uczniowie kończący szkołę z wyróżnieniem, wszyscy absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymali świadectwa z rąk pani dyrektor. Były też drobne upominki i dyplomy za udział w licznych konkursach. Zostało już tylko powiedzieć: "Żegnaj, szkoło", przynajmniej na czas wakacji. Życzymy zatem wspaniałych wakacji i do zobaczenia za dwa miesiące!
![]()
DZIEŃ DZIECKA pod hasłem: "Trzymaj Formę"
" Zmęczone ciało wymaga odpoczynku, zmęczony umysł szuka wytchnienia,
Program tego dnia był urozmaicony. Uczniowie klas starszych obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą anoreksji oraz bulimii. Otrzymali ulotki dotyczące tego problemu. Zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia. Po uroczystym otwarciu ogłoszono wyniki konkursu na najzdrowszą kanapkę. Uczestnicy rywalizowali w swoich grupach wiekowych w konkurencjach takich jak: rzut piłką palantową, strzał piłką do płotka, rzucie woreczkiem do celu. Radości i śmiechu nie było końca. W klasach młodszych jedną z konkurencji cieszących się ogromną popularnością był wyścig z jajkiem oraz łowienie ryb na czas. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować swych sił w rowerowym torze przeszkód. W przerwach między konkurencjami uczniowie mogli pomalować sobie twarz i na czas imprezy stać się kotem czy myszką. Wśród klas starszych największą atrakcją było przeciąganie liny. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali obdarowani nagrodami, natomiast pozostali nagrodami pocieszenia. Reprezentanci klas I - III zaprezentowali się w tańcach współczesnych. Wszystkim zaimponował pokaz tańca Jakuba Lula. Dużym zainteresowaniem tego dnia cieszył się także mecz koszykówki. W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów osobistych. Trzeba przyznać, że nie było w tym dniu czasu na nudę.
![]()
Malbork, Frombork, Olsztyn. czyli przedsmak wakacji Klasy IV-VI wybrały się 2 czerwca na dwudniową wycieczkę szkolną. Pierwszą atrakcją, jaką uczniowie mieli okazję obejrzeć, była słynna budowla - zamek krzyżacki w Malborku. Podziwiali Zamek Wysoki i Średni oraz wiele umieszczonych w nich wystaw, np. kolekcję bursztynów, która obejmuje ponad 700 okazów. Poznali historię zakonu i wielkich mistrzów. Dzieciom najbardziej spodobały się olbrzymia kuchnia konwentu, fosy i zbiór broni. Kolejnym miejscem na trasie był Frombork, gdzie wiele osób po raz pierwszy brało udział w seansie w planetarium. Znajduje się ono w dzwonnicy zwanej Wieżą Radziejowskiego i wyświetla na kopule o średnicy 8 m obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi, pory dnia i roku. Przedstawia na sztucznym niebie drogę Słońca, planet, komet i sztucznych satelitów oraz obrazy ponad 6000 gwiazd. W programie wycieczki znalazło się też Muzeum Warmii i Mazur. Jego siedzibą jest XIV-wieczny, wspaniały zamek gotycki w Olsztynie, wybudowany dla administratora dóbr kapituły warmińskiej. Naszych uczniów zaskoczyła informacja, że w latach 1516-1521 funkcję tę pełnił Mikołaj Kopernik. Z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika, oglądali unikalną pamiątkę po słynnej postaci - -własnoręcznie wykonaną, doświadczalną tablicę astronomiczną. W zamku umieszczono też wiele wystaw czasowych, które cieszą się wielką popularnością wśród turystów. Dzieci podziwiały, m.in. wystawę polskich plakatów filmowych z I połowy lat 50., zatytułowaną: "Dzielnica cudów i inne obrazy"; obrazy współczesnego malarza Edwarda Dwurnika i otwartą w kwietniu ekspozycję: "Jan Paweł II na Warmii i Mazurach". Wycieczka bardzo się podobała, wszyscy wracali do domu pełni wrażeń. Stanowiła prawdziwy przedsmak zbliżających się wielkimi krokami wakacji i ciekawą lekcję historii.
![]()
Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/stypendia ![]()
![]()
"Nie wystarczy mieć talent, trzeba pozwolić mu się rozwijać."
6 maja 2011r. odbyło się kolejne spotkanie integracyjne uczniów klas I- III pod hasłem "Każdego można za coś pochwalić". Dzieci wysłuchały bajki pt. "Spotkanie z pszczółką". W "rozmowach w toku" dyskutowały o talentach małej pszczółki oraz o tym, jak stwierdzić, czy ktoś jest utalentowany. Przedstawiły przygotowane ciekawostki z życia pszczół. Odbyło się krótkie szkolenie na temat, w jaki sposób uchronić się przed użądleniem owadów. Każda z klas wykorzystując metodę "promyczkowego uszeregowania" przedstawiła,co uczniowie potrafią robić najlepiej, jakie posiadają zdolności. Nagrodzono "geniuszy humanistycznych" z klasy III, społeczników i artystów z klasy II i III, pilnych uczniów z klasy I. Wystąpił szkolny zespół wokalny "Remifare". Zajęcia prowadziła Justyna Bartoszewicz.
![]()
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 28 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 odbył się uroczysty apel z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa Va pod opieką wychowawcy mgr Marzanny Nos przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Chór zaprezentował swe możliwości wokalne pod okiem p. Liliany Czyżewskiej w pieśni "Witaj majowa jutrzenko" Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja nazywamy świętem wolności i radości. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Przypomnieliśmy sobie jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajcie o tym.
![]()
Groteska na szkolnej scenie, czyli "Na pełnym morzu" S. Mrożka
20 kwietnia 2011r., godz.8.50...Wchodzimy do sali gimnastycznej. W tle słychać szum morza, na ścianie wisi wielki afisz zapowiadający spektakl. Przed nami trzy postacie siedzące na tratwie w znudzonych pozach, bo czarna komedia S. Mrożka to historia trzech rozbitków, którzy dryfują przez ocean. Nie mają jedzenia, więc postanawiają, że jeden z nich stanie się pożywieniem dla reszty... Rozpoczyna się wielka gra. Jak wyłonić kandydata do zjedzenia i zachować pozory sprawiedliwości? Kto stanie się ofiarą? Sztuka pokazuje zachowania ludzi w ekstremalnych sytuacjach, obnaża mechanizmy manipulacji... Spektakl został przygotowany przez Karolinę Popławską, Iwonę Tomaszewską, Monikę Gilewską i Marka Ostapczuka, uczniów kl. IIB, w ramach projektu edukacyjnego z j. polskiego. Opiekunem projektu była p. Anna Białoboka. Nasi młodzi aktorzy wspaniale poradzili sobie z trudnym zadaniem, jakim było wystawienie jednoaktówki S. Mrożka. Publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami.
![]()
Dzień Wiosny! Jak przystało na naszą szkołę pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy pełną parą. Zorganizowaliśmy "Mam talent" - prawdziwe show, które ujawniło wiele zaskakujących talentów. Jednym z nich był np. uczeń opowiadający kawały, po których publiczność dosłownie "padała" ze śmiechu. W tym gronie znalazł się także chłopak mówiący od tyłu, czy dwie dziewczyny przedstawiające zabawny skecz. Nie zawiedli też nasi tancerze, z których w dużej mierze składa się nasza szkoła. Można było zobaczyć hip-hop, który tańczyło większość kandydatów czy np. dancehall w niecodziennym wykonaniu ucznia drugiej klasy- oczywiście gimnazjum. Zdaniem publiczność - największym zaskoczeniem imprezy był nietypowy występ klasy 3b z piosenką kultowego zespołu Dżem pt. "Whiskey". Jednak jurorzy w składzie: Natalia Borowska, Magda Srzedzińska, Angelika Jarocka oraz pani Kasia Fabisiak i pan Marek Orciuch zadecydowali, że z podstawówki nagrody otrzymały: w klasach I-III za taniec Joanna Słowicka, w klasach IV -VI za śpiew Urszula Gilewska. A z gimnazjum najlepsze okazały się: Paulina Lange i Dominika Poddubik z klasy III a wraz z Anną Męczykowska z klasy III b, które przedstawiały ciekawą historię z nutką humoru muzyki i tańca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i uczniom, którzy wspierali występujących oraz wyrazili chęć pomocy w przygotowaniu całej imprezy. Samorząd Szkolny
![]()
Laureaci są wśród nas! 22 marca 2011 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, podczas którego Podlaski Kurator Oświaty osobiście gratulował wszystkim zwycięzcom. Laureatem mógł zostać uczeń, który bardzo dobrze przeszedł wszystkie etapy konkursu, od szkolnego przez rejonowy, aż do wojewódzkiego. Miło nam ogłosić, że wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły, Jakub Białous z klasy VIa, który otrzymał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy!
![]() ![]()
Kangur 2011 17 marca 2011 roku jeszcze przed godziną 8.00 uczniowie Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku przystąpili w naszej szkole do napisania Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Tuż po ósmej rozeszli się do sal, tam sprawdzenie listy obecności, zakodowanie kart odpowiedzi i wreszcie zadania. Matematyczny świat zadań, równań, wykresów, tabelek i zagadek. Konkurs przebiegł bez problemu, uczniowie wyszli z sal zadowoleni. Teraz pozostało nam tylko czekać na wyniki i nagrody oczywiście ? Szkoda jedynie, że tak długo, bo już mnie kciuki bolą. ale wiem, że moi matematycy dali z siebie wszystko. Izabela Kardasz ![]()
Z wizytą w przedszkolu Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza wybrało się w ramach promocji placówki do Przedszkola Samorządowego nr 23 w Białymstoku. Wystawiliśmy spektakl pt. "Cała prawda o krasnalach", który bardzo spodobał się maluchom. Aktorzy otrzymali gromkie brawa i z pewnością jeszcze nie raz odwiedzą przedszkolaków z przedstawieniem.
![]()
Krystyna Zabawska w naszej szkole 10.03.2011r. w naszej szkole gościła 4-krotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w lekkoatletyce, kulomiotka - pani Krystyna Zabawska. Opowiadała młodzieży o przebiegu swojej kariery sportowej, o zwiedzaniu świata i wizytach na wszystkich kontynentach. Była to więc lekcja historii i geografii na żywo. Uwagę uczniów przykuła prezentacja komputerowa o naszym gościu, przygotowana przez Łukasza Głowackiego z klasy IIIAG. Podczas spotkania młodzież wykazała się wiedzą i sprawnością fizyczną, biorąc udział w różnych konkursach. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa, można też było zdobyć autograf pani Krystyny. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był nauczyciel wychowania fizycznego pan Witold Mroziewski. Aktywnymi współpracownikami byli chłopcy z kl. IIIAG. Serdeczne podziękowania za pomoc należą się również pani Dorocie Borowskiej i pani Tamarze Grygoruk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz miniwystawy umieszczonej w holu szkolnym.
![]()
Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 3
3 marca 2011r. w szkole o godz. 17.00 było gwarno i wesoło. Przybyli zaproszeni goście - pięcio i sześcioletnie dzieci z rodzicami. Początkowo onieśmielił wszystkich groźny rycerz Brumbrun. Jak się wkrótce okazało, wcale nie był groźny, tylko tak udawał. Milusińscy odwiedzili "Komnatę Tajemnic". Spotkali w niej myszkę Ciszkę, pytona królewskiego, złotą rybkę. Obejrzeli "Bajkę o smoku Kubie", w której jedną z ról zagrała pani dyrektor Anna Dec. Odwiedzili "Smoczą krain?". Wspólnie ze smokiem Kubusiem budowali zamki z klocków, kleili latawce. Rodzice w tym czasie, przy kawie i pączkach (tłusty czwartek), rozmawiali z dyrekcją i nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej, poznawali ofertę edukacyjną szkoły. Spotkanie prowadziły panie: Justyna Bartoszewicz i Justyna Nejman. Imprezę uświetnił występ zespołu wokalnego "REMIFARE" pod dyrekcją pani Liliany Czyżewskiej.
![]()
Dzień Zakochanych
W tym roku Dzień Zakochanych był niesamowity. Cała szkoła została ozdobiona mnóstwem czerwonych oraz różowych serduszek, a z samego rana na uczniów czekał kiermasz pełen słodkich babeczek, galaretek i walentynkowych ciast. Odwiedziły nas wróżki, które świetnie sprawdziły się w roli powierniczek oraz pocieszycielek w miłosnych rozterkach naszych uczniów. W tej roli zadebiutowały dziewczyny z gimnazjum: Emilia Bielecka i Angelika Jarocka z klasy II a oraz Kamila Wardach z III a. Również Poczta tego dnia nie zawiodła, każdy mógł wrzucić liścik dla swojej sympatii. Następnego dnia urządzono fantastyczny Bal. Świetnie ozdobiona sala, ciekawa muzyka oraz kolorowe światła i magiczny dym, który dodawał uroku temu miejscu - to jego atrakcje. Wszystko to nie odbyło się bez pomocy pana Wszeborowskiego, nauczycieli, naszych szkolnych DJ oraz niezastąpionej pani dyrektor - za co serdecznie dziękujemy... W roli organizatorek wyśmienicie sprawdziły się uczennice klasy I b gimnazjum Ola Kluczyk i Natalka Borowska, tak trzymać ;) Samorząd Szkolny;) ![]()
Ferie zimowe w ZS 2
![]() Plik w formacie PowerPoint 2007 (pptx) wielkość pliku ~9 MB ![]()
3xE - Edukacja, Ekologia, Ekonomia
Uczniowie naszych klas szóstych uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu "3xE- Edukacja, Ekologia, Ekonomia", zorganizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz ekorozwoju "Agro-Group". Zajęcia dotyczyły sposobów kształtowania zrównoważonych wzorców konsumpcji w zakresie ograniczenia ilości odpadów opakowaniowych wśród młodzieży.
![]()
Orły Jagiellonii w naszej szkole
W dniu 13 stycznia 2011r na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie młodzieży ZS nr 2 z piłkarzami Jagiellonii Białystok. Gościliśmy dwóch obrońców: Andriusa Skerlę i Tadasa Kijanskasa. Zabawa była świetna, która udzieliła się zawodnikom oraz uczniom naszej szkoły. Organizatorem i pomysłodawcą był nauczyciel wychowania fizycznego Witold Mroziewski wraz z uczniami kl. III A. Program spotkania obejmował: - prezentację osiągnięć zawodowych i życiorys naszych gości - konkursy z udziałem młodzieży i zawodników - sesję zdjęciową z zawodnikami - autografy zawodników na zdjęciach, koszulkach, szalikach klubowych Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z w/w imprezy. Zdjęcia są również do obejrzenia w holu szkoły w ramach wystawy "Piłkarze Jagi w ZS nr 2"
![]()
Projekt - praktyka jest najlepszym nauczycielem.
![]()
![]()
Szczegółowe warunki realizacji projektu edukacyjnego
![]() ![]() ![]()
Nowoczesna Placówka Edula.pl Nasza szkoła podstawowa ![]() i nasze gimnazjum ![]() znalazły się na liście pretendentów do miana "Nowoczesna Placówka Edula.pl". Akcja ta, dostępna jest tylko dla wybranych placówek edukacyjnych, organizatorów zajęć dodatkowych i form spędzania czasu wolnego. Zachęcamy do głosowania, którego wynik, dzięki nagrodom rzeczowym uatrakcyjni pracę z Państwa dziećmi. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi opiniami na temat placówki, na forum portalu. Każda Wasza ocena pozwala nam udoskonalać pracę oraz placówkę, do której uczęszczają Wasze pociechy. ![]()
Jak uczczono w SP 3 Pluszowe Misie z okazji ich święta ? Szkoła to nie tylko ławka, zeszyt, czy pióro - mogli się o tym przekonać młodsi uczniowie z SP 3 w Białymstoku. 26 listopada na sali gimnastycznej czekała na nich " misiowa imprezka". Dzieci przybyły ze swoimi ulubionymi misiami. Gospodarzem imprezy był świetlicowy Miś Pysio, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy. Uczestnicy najpierw poznali historię powstania święta, następnie przywitali się z misiem pani dyrektor A. Dec. Na cześć wszystkich misiów klasa "0" recytowała wiersze o pluszowych misiakach. Klasa III śpiewała znane piosenki: "Jadą jadą misie", "Pluszowy miś", czy też "Stary niedźwiedź". Dzieci klasy I pod kierunkiem p. Tamary Grygoruk przygotowały inscenizację pt." Miś Uszatek". Rozstrzygnięty został konkurs na największego misia. Nie obyło się też bez odrobiny nauki, chętne osoby wzięły udział w teście przyrodniczym "Co wiesz o niedźwiedziach?" Uczestnicy nie zawiedli wykazali się dużą wiedzą i pamięcią. Na zakończenie, jak co miesiąc, pojawiła się pani pedagog z " Księgą czynów niezwykłych" i po raz kolejny zgodnie z zasadą " każdego można za coś pochwalić" wpisała do niej nazwiska uczniów, którzy w minionym miesiącu wyróżnili się w nauce i zachowaniu. Na zakończenie imprezy, przy dźwiękach muzyki Misia Pysia odprowadził do świetlicy orszak wszystkich misiów. "Misiową imprezkę" prowadziła p. Justyna Bartoszewicz. Zapraszamy do galerii zdjęć.
![]()
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty! Już wiemy, kto wśród uczniów klas I - III jest dobrym obserwatorem i lubi fotografować. 15 XI zakończyła się I edycja konkursu fotograficznego "Jesienna gra barw". Jury pod przewodnictwem p. Justyny Bartoszewicz wyłoniło zwycięzców: I miejsca zajęli: Adam Kozłowski i Wiktoria Sumkowska z klasy III II miejsce zajął Julian Dolistowski z klasy II III miejsce zajął Przemek Radulski z klasy III Zwycięzcom gratulujemy! ![]()
Zmiana numeru konta bankowego szkoły
Uwaga!!! Z związku ze zmianą numeru konta szkoły, prosimy o NIE wpłacanie w miesiącu grudniu za obiady szkolne!!! Dokonana wpłata na konto przepadnie!!! Prosimy o wpłacanie w sekretariacie szkoły W dniach 20-22 grudnia 2010 oraz 3-5 stycznia 2011 ![]() ![]()
"Andrzejki" W naszej szkole atrakcji nie brakuje. Także tym razem mogliśmy liczyć na pomysłowość naszego grona pedagogicznego oraz Samorządu Szkolnego. Z okazji Andrzejek odbyła się dyskoteka dla klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum oraz otrzęsiny klas 1 gimnazjum. Zabawę poprowadzili uczniowie klas drugich. Dla naszych pierwszaków przygotowano ciekawe konkurencje, takie jak: tańce z balonem, jedzenie gruszki bez użycia rąk czy rysowanie karykatury swoich wychowawców. Wykonanie oceniane było przez jury w składzie: gospodarz samorządu szkolnego-Emilia Bielecka oraz Paulina Babul i Bartek Potmalnik z klasy 2a. Znaczną przewagą wygrała klasa 1 b. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie na tle dekoracji. Tradycyjna cytryna do przełknięcia dla nowych uczniów naszego gimnazjum zakończyła otrzęsiny. Potem zaczęła się dyskoteka przy świetniej muzyce oraz andrzejkowe konkursy: układanie butów wzdłuż korytarza oraz losowanie słodkich upominków. Mamy nadzieje, że takich imprez będzie więcej i dziękujemy pani dyrektor Annie Dec. Samorząd Szkolny;)
![]()
"Bez tej miłości nie można żyć..." W naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość tę poprowadziła przewodnicząca samorządu szkolnego Emilia Bielecka oraz jej zastępca Hubert Lenkiewicz. Zaproszeni goście podziwiali ciekawe scenki patriotyczne w wykonaniu uczniów drugich klas gimnazjum oraz szóstych klas szkoły podstawowej. Przygotowaniami zajęły się panie: Małgorzata Okuła, Izabela Kardasz, Zenaida Siemieniuk oraz pan Marek Orciuch. Pokaz uświetniły narodowe pieśni śpiewane przez chór szkolny pod batutą pani Lilianny Czyżewskiej. Podczas uroczystości przyznano nagrody dla finalistów szkolnego konkursu historycznego. Wręczaniem zajęli się honorowi goście. Pierwsze miejsce zajęła Marlena Relaw z klasy 3a, drugie- Aleksandra Kluczyk z klasy 1b, a trzecie - Karolina Popławska z klasy 2 b i Karol Poliński z klasy 3b.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do dalszej, owocnej pracy. Samorząd Szkolny;)
![]()
Konkurs plastyczny With tongue-in-cheek, czyli "z przymrużeniem oka" Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w konkursie plastycznym With tongue-in-cheek, czyli "z przymrużeniem oka". Zadaniem uczniów było przedstawienie symboli krajów anglojęzycznych w niezwykły, zabawny lub groteskowy sposób za pomocą kolażu. I miejsce zajęły Julia Zawistowska i Dominika Snarska, II miejsce - Jakub Siemieniuk, III -Aleksandra Jelska oraz wyróżnienie-Klaudia Krajewska. Uczniowie otrzymali nagrody, a ich prace można oglądać w sali nr 3. Zapraszamy również do galerii. Urszula Stefańczuk-Korba
![]()
KONFERENCJA "Ku mądrej i atrakcyjnej szkole" 15 listopada szkolna delegacja wzięła udział w konferencji "Ku mądrej i atrakcyjnej szkole" w ramach cyklu spotkań "Odkrywanie zasobów energii dzieci i młodzieży na rzecz dobra zdrowia i piękna". Jednym z punktów programu było wystąpienie Prezydenta Miasta Białegostoku pana Tadeusza Truskolaskiego. W swojej wypowiedzi poruszył m.in. temat wychowawców podwórkowych. Odbyły się także ciekawe wykłady na temat rozwoju oświaty zarówno Białegostoku jak i zaprzyjaźnionych miast (Poznania i Warszawy). Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną mającą na celu ukazanie rozwoju oświaty oczami licealistów. Podczas przerwy gości zaproszono na drobny poczęstunek. Na koniec konferencji zaproponowano testy sprawdzające naszą wiedzę , a także przygotowujące nas do dalszych zmian. A. Kluczyk - samorząd szkolny;)
![]()
Każdego można za coś pochwalić...! To hasło pierwszego w tym roku szkolnym spotkania integracyjnego uczniów klas I- III, które odbyło się 26 X 2010r.Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki "O małym Pajączku". Aktywnie włączyły się do dyskusji na temat: Co możemy zrobić, aby nikt w klasie nie był obrażany, krytykowany? Obecna na spotkaniu pani pedagog poinformowała uczniów, że na dzisiejsze spotkanie przyszła z "Księgą czynów niezwykłych", w której w bieżącym roku szkolnym zapisywać będzie nazwiska tych dzieci, które są wyjątkowe, chcą pracować na rzecz innych lub potrafią zmagać się z własnymi słabościami i zwyciężać. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w księdze odnotowała nazwiska 25 uczniów, których wychowawcy wyróżnili za działalność społeczną, wyjątkową pracowitość, uczciwość, a także za ogromne sukcesy w konkursach : Joanna Słowicka- była uczestnikiem telewizyjnego programu "Mam Talent", zakwalifikowała się do półfinału. Julka Gierejkiewicz, Daniel Zalewski - reprezentowali szkołę i uczestniczyli w Miejskiej Olimpiadzie Mlecznej. Zespół muzyczny Refimare w składzie: Mateusz Domański, Jan Rzemek, Zofia Jarmoc, Ola Matusik, Angelika Sęk- pod kierunkiem Liliany Czyżewskiej - zdobył I miejsce w miejskim konkursie wokalnym "Jesień , ach to ty" . Spotkanie poprowadziła Justyna Bartoszewicz. Zapraszamy do galerii zdjęć. My, uczniowie gimnazjum, ludzie młodzi, wkraczajšcy w dorosłe życie, wiemy, jak ważne jest równe traktowanie kobiet i mężczyzn, ludzi o każdym kolorze skóry, młodych i starszych, ubogich i bogatych, sprawnych i niepełnosprawnych. ![]()
Warsztaty antydyskryminacyjne W październiku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach antydyskryminacyjnych w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Zajęcia polegały na szukaniu podobieństw a nie różnic pomiędzy wszystkimi ludźmi. Obejrzeliśmy film poświęcony warsztatom organizowanym w Stanach Zjednoczonych, podczas których czarnoskórzy mieszkańcy USA mogli wyjaśnić, jak się czują od momentu narodzin w tym zróżnicowanym środowisku. Okazało się, że wiele osób, po tego typu zajęciach, zaczyna dostrzegać błędy w swoim postępowaniu. My, uczniowie gimnazjum, ludzie młodzi, wkraczający w dorosłe życie, wiemy, jak ważne jest równe traktowanie kobiet i mężczyzn, ludzi o każdym kolorze skóry, młodych i starszych, ubogich i bogatych, sprawnych i niepełnosprawnych.
![]()
Oglądajcie nas!
Pewnego pięknego dnia października grupa trzydziestu osób z naszej szkoły uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu. Biuro Promocji Miasta Białegostoku zaprosiło wybranych, najgrzeczniejszych uczniów naszego gimnazjum na nagranie programu rozrywkowego "Kocham Cie, Polsko!". Wraz z dwoma opiekunkami, panią Magdaleną Łuckiewicz - Oleńską i Katarzyną Fabisiak, świetnie się bawiliśmy i gorąco dopingowaliśmy drużyny gwiazd Marzeny Rogalskiej i Katarzyny Zielińskiej. Obie sympatyczne panie współpracowały z publicznością. Zadania dotyczące naszego regionu oraz stolicy województwa były błyskawicznie rozwiązywane przez zawodników. Okazało się bowiem, iż członkowie drużyn świetnie znają nasze zabytki. Już 3 grudnia 2010 roku będziecie mogli zobaczyć kolejny odcinek programu "Kocham Cię, Polsko!", tym razem z naszym udziałem! Dziękujemy Władzom Miasta za to szczególne wyróżnienie Publicznego Gimnazjum nr 29 Sportowego w Białymstoku. Tym bardziej, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie, jak uczniowie Liceum Ogólnokształcące nr 3 oraz czołowi sportowcy naszego wspaniałego Miasta Białystok.
![]()
Coroczna Akcja "Pomóżmy zwierzętom" dobiegła końca.
Miała ona na celu pomoc bezpańskim zwierzętom w ten, najtrudniejszy dla nich mroźny, zimowy okres. Przygotowaniami zajął się samorząd szkolny naszego gimnazjum i szkoły podstawowej. Przez ponad miesiąc zbieraliśmy: karmy, koce, obroże, smycze, kartony i poduszki. Udało nam się zebrać także 212,04zł. Wszystko zostało przekazane na rzecz schroniska dla psów i kotów. A.Kluczyk - Samorząd Szkolny ;) ![]()
Dzień Nauczyciela
W naszej szkole zawrzało! A to wszystko spowodowane Dniem Edukacji Narodowej. Samorząd szkolny zorganizował wyśmienity poczęstunek dla nauczycieli. Jednak chętnych do robienia ciast było tak dużo, że postanowiliśmy zorganizować kiermasz, aby i inni mogli spróbować pysznych ciast przyrządzonych przez naszych uczniów. Składaniu życzeń, wręczaniu kwiatów oraz upominków dla kochanych nauczycieli ;) tego dnia nie było końca. Na koniec uroczysty apel, na którym pani wicedyrektor w imieniu całej dyrekcji składała podziękowania pracownikom szkoły za ich trud i starania. Wręczono także stypendia dla najzdolniejszych uczniów, zarówno podstawówki jak i gimnazjum. Całość uświetniły żartobliwe scenki przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pani Emilii Szarejko i pani Małgorzaty Chilińskiej. Samorząd Szkolny ;) ![]() ![]()
Wybory do Samorządu Szkolnego
30 września 2010 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W wyborach brały udział klasy 4-6 Szkoły Podstawowej nr 3i 1-3 Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 29. Z gimnazjum kandydowali: Emilia Bielecka i Kamil Pilipiuk z klasy II A oraz Hubert Lenkiewicz z II B. Zdecydowaną przewagą głosów przewodniczącą została Emilia Bielecka, a jej zastępcą - Hubrt Lenkiewicz. Z podstawówki kandydowały: Julia Bolek i Joanna Galik z klasy IV A oraz Marta Zalewska z klasy V A. Przewodniczącą została Joanna Galik, a jej zastępcą Julia Bolek. Przygotowaniami zajęły się oczywiście niezastąpione opiekunki naszego Samorządu panie: Katarzyna Biernacka, Izabela Kardasz oraz Emilia Szarejko. Przewodniczącym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy... Samorząd Szkolny ;)
![]()
"Żywa Pamięć to taka, która nie pozostaje na kartach historycznych książek"
10 września 2010 r. reprezentanci naszej szkoły brali udział w X Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, który wpisał się już na stałe w kalendarz białostockich uroczystości. Tegoroczny, jubileuszowy marsz odbył się w okresie bardzo szczególnym. W bieżącym roku mija bowiem nie tylko 70. rocznica pierwszej, drugiej i trzeciej masowej deportacji Polaków na Sybir i do Kazachstanu, ale również 70. rocznica mordu katyńskiego oraz 5 miesięcy od tragicznej katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Gościem honorowym uroczystości była Karolina Kaczorowska, żona zmarłego tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Przedstawiciele Sybiraków, władz państwowych i samorzšdowych zapalili symboliczne znicze pod Pomnikiem Katyńskim, następnie członkowie Zwišzku Sybiraków z kraju i zagranicy, uczniowie, harcerze, poczty sztandarowe, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz mieszkańcy Białegostoku przeszli do kościoła p.w. Ducha Świętego ulicami: Świętojańską, Warszawską, Piastowską. Mszę Św. odprawił ks. abp Stanisław Szymecki. Przy Pomniku Grobu Nieznanego Sybiraka uroczyście odsłonięto tablicę, upamiętniającą ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie - Ryszarda Kaczorowskiego, który był Sybirakiem - więźniem Kołymy. Podczas uroczystości wspominano także inne ofiary smoleńskiej katastrofy.
|